Ako vyriešite dodatočnú montáž vonkajších žalúzií pri rekonštrukcii.

Keď staviate dom od základov, môžete so zabudovaním vonkajších žalúzií počítať už v projekte a schovať tienenie pod omietku. Dodatočná montáž vonkajších žalúzií pri hotových domoch alebo počas rekonštrukcie je zložitejšia a ste obmedzení tým, čo vám dovolí stavba. Spísali sme, aké sú možnosti montáže vonkajších žalúzií pri rekonštrukcii a na čo si dať pozor.

....viac

Vonkajšie žalúzie v paneláku: dávajú zmysel?

Zatiaľ čo na rodinných domoch už sú dnes vonkajšie žalúzie takmer samozrejmosťou, majitelia alebo nájomcovia bytov v panelových a nájomných domoch ešte stále váhajú. Vyplatí sa vyššia investícia do predokenných žalúzií, pôjdu do hotovej fasády elegantne nainštalovať a dáva ich obstaranie vôbec zmysel? V tomto článku vám na podobné otázky odpovieme.

....viac

Kompletný sprievodca údržbou vonkajších žalúzií

Vonkajšie žalúzie sú síce extrémne odolné, ale keď sa o ne budete pravidelne starať, ich životnosť ešte predĺžite. Nehľadiac na to, že čisté žalúzie vyzerajú na okne jednoducho lepšie. Spísali sme pre vás všetko, čo údržba vonkajších žalúzií zahŕňa od čistenia po technickú kontrolu.

....viac

Najčastejšie poruchy vonkajších žalúzií a ako im v NEVE predchádzame

K tohtoročnému augustu evidujeme 174 reklamácií na 9 900 zákaziek, čo robí len 1,8% výroby. V týchto zriedkavých prípadoch spôsobuje poruchy žalúzií neodborná montáž, nešetrná doprava alebo drobné závady motorov a elektroniky. Prečítajte si, aké problémy s vonkajšími žalúziami najčastejšie riešime a hlavne ako im v NEVE predchádzame.

....viac

Pri zameraní vonkajších žalúzií hrajú úlohu milimetre.

Zatiaľ, čo pri zameriavaní vnútorných žalúzií alebo roliet stačí premerať šírku, výšku a hĺbku okna, pri vonkajších žalúziách je zameranie zložitejšie. Každá nepresnosť navyše môže byť fatálna. Prečítajte si, čo všetko obnáša zameranie okenného otvoru pre vonkajšie žalúzie a prečo to radšej neskúšať svojpomocne.

....viac

Rozširujeme sortiment vonkajšieho tienenia - látkové rolety ZIPSCREEN

Akokoľvek sme sa posledné roky špecializovali výhradne na výrobu vonkajších žalúzií, obrovský dopyt po vonkajších látkových roletách nás motivoval k rozšíreniu sortimentu. Stále zostávame (a zostaneme) verní vonkajšiemu tieneniu, ale chceme vám ponúknuť ešte viac možností výberu a po novom vyrábame aj zipscreeny.

....viac

Rozširujeme ponuku. NOVINKA – už aj blackoutové zatemňovacie rolety

Ponuku ZIP screenových roliet sme rozšírili o nové blackoutové rolety,ktoré sú vyrobené z látky Sergé Xinix. Tá je vďaka schopnosti úplného zatemnenia miestnosti ideálnym riešením pre spálne či prednáškové miestnosti.

....viac

Kompletný návod: ako vybrať vonkajšiu látkovú roletu

Pri výbere vonkajších látkových roliet volíte typ, látku alebo spôsob ovládania. Prečítajte si, aké existujú možnosti a aké sú výhody a nevýhody jednotlivých riešení. Vonkajšie látkové rolety predávajú firmy pod odlišnými názvami, najčastejšie sú to screeny, screenové rolety, vonkajšie rolety alebo len rolety. 

....viac

Látky screenových roliet: aké existujú a z čoho sa vyrábajú?

Vonkajšie látkové rolety – tzv. screeny – veľmi dobre odolávajú slnku, vetru, dažďu a mrazu. A to najmä vďaka materiálu, z ktorého sú vyrobené. Trhu dominujú screenové rolety zo skleného alebo polyesterových vlákien potiahnutého vrstvou PVC, stretnete sa ale aj s látkovými roletami bez PVC. Poďme si materiál screenových roliet rozobrať podrobnejšie.

....viac

Odolnosť screenových roliet: ako si poradia s prudkým vetrom alebo UV žiarením?

Vonkajšie látkové rolety veľmi dobre odolávajú dažďu, mrazu i vetru. S vetrom si dokonca poradia lepšie než vonkajšie žalúzie. Vďačia za to najmä pevným látkam zo sklených alebo polyesterových vlákien a kvalitnému zvaru. Ich odolnosť sa každopádne líši v závislosti na uchytenie rolety alebo rozmeroch.

....viac

Vonkajšie žalúzie NEVA pod lupou: aké používame komponenty a prečo?

Okrem lamiel alebo motorov ovplyvňujú kvalitu a životnosť vonkajších žalúzií tiež drobné komponenty - napríklad textilná páska, rebríky, spojky rebríkov, háčiky lamiel alebo vodiace kolíky. Prečítajte si, aké komponenty používame v NEVE, a aký to má vplyv na kvalitu našich výrobkov.

....viac

Aká je ideálna teplota v rôznych izbách a ako ju dosiahnete pomocou vonkajších žalúzií

Ideálna teplota v miestnostiach sa rôzni podľa ich využitia. Vyššie potrebujeme pri relaxácii, nižšie zase na spánok. Prečítate si, ako si vďaka vonkajším žalúziám vytvoríte aj v tropických letných teplotách príjemný chládok v spálni av zime si naopak teplo lepšie udržíte.

....viac
1 2